شاورمای مرغ( لبنانی)

شاورما یه غذای عربی است که معمولا با نان پیتا خورده میشود. و بسیار خوش عطر و خوشمزه است.
مواد لازم برای 4نفر :
سینه مرغ :نیم کیلو
پیاز قرمز:2عدد بزرگ
قارچ :300گرم
فلفل دلمه ای خلالی شده:1عدد کوچک
ادویه مخصوص شاورما:(فلفل قرمز،فلفل سیاه،زردچوبه،جوز هندی،زنجبیل)

مواد لازم برای سس شاورما:
ارده :2قاشق غذاخوری
سس مایونز:2قاشق غذاخوری
ماست پر چرب:2قاشق غذاخوری
سس سویا:1استکان
سیررنده شده:3حبه بزرگ
فلفل سیاه و زنجبیل مقداری

طرز تهیه:
پیازها را خلالی کرده و میگذاریم تا کاراملی شود وقتی کاراملی شد مقدار کمی روغن اضافه میکنیم. علت اینکه گفتم پیاز قرمز چون که بافت و عطر خوبی داره و بهتر کاراملی میشود.
بعد از آن سینه مرغ را اضافه می کنیم. که بهتر است سینه های مرغ بصورت خلالی برش دهیم حالتی که برای چیکن استراگانف استفاده می کنیم یا اینکه حالت مکعبی خرد کنیم.
حدود یک دقیقه تفت می دهیم و فلفل دلمه های خلالی شده را به مرغ همراه با ادویه های که داشتیم اضافه می کنیم. نسبت ادویه ها به این صورت :زردچوبه 1قاشق چایخوری،فلفل قرمز1/2قاشق چایخوری، فلفل سیاه :1/3قاشق چایخوری،زنجبیل:1/2قاشق چایخوری،جوز هندی رنده شده :نوک قاشق
قارچ داشتیم که آنها رو برش میزنیم و به موادمون اضافه می کنیم ،البته ریختن قارچ اجباری نیست ولی در این ترکیب خوشمزست. و زیر شعله رو زیاد میکنیم مرتبا هم میزنیم تا قارچ آب نندازد و موادمون نسوزه.البته روی شعله ملایم هم میشه گذاشت اما روی شعله ملایم قارچ آب میندازه که  صبر میکنیم تا آب قارچ کشیده شود. من خودم روی شعله ملایم میگذارم.

image

مواد سس را کاملا با هم ترکیب می کنیم به موادمون نمک اضافه نمی کنیم بخاطر سس سویا که داریم.

image

معمولا شاورما رو با نون پیتا استفاده می کنند. میتونیم سس رو به مخلوط مرغ اضافه کنیم و حدود یک دقیقه روی شعله ملایم بگذاریم تا کمی سس غلظت پیدا کند یا اینکه مواد را وسط نون گذاشته و سس را روی موادمون بریزیم. ولی من سس رو به مواد اضافه می کنیم که عطر سس به خورد مرغ برود.

image

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>