نان نخودچی

مواد لازم:
پودر قند:150گرم
روغن جامد قنادی:150گرم
آرد نخودچی:300گرم
زرده تخم مرغ:1عدد
پودر هل:1قاشق چایخوری
طرز تهیه:
ابتدا روغن جامد را با همزن زده تا صاف و یکدست شود. زرده تخم مرغ رااضافه می کنیم و می زنیم تا مخلوط شود. پودر قند و پورد هل را هم اضافه می کنیم. آرد نخود چی را چند بار الک کرده تا سبوس آن گرفته شود. بعد اضافه می کنیم و ورز می دهیم. اگر خمیررا گلوله کردیم و ترک نخوردآماده است در غیر اینصورت مقداری دست خود را چرب می کنیم با همون روغن جامد و خمیر را وزر می دهیم. به مدت 24ساعت خمیر در جای خنک مثل فضای آشپزخانه استراحت می دهیم. بعد روی میز کار پهن کرده و قالب میزنیم.
البته خمیر نان نخودچی خمیر منسجمی نیست که به راحتی بتونیم آن را پهن کنیم . بهتر است که قبل از استفاده از خمیر دست را چرب کنیم و کمی خمیر را ورز دهیم .البته در حدی که خمیر به روغن نیفتد.
نکته:روغن نان نخودچی حتما باید صاف باشد.
از آرد نخودچی مرغوب استفاده کنیم. و حتما حتما چند بار آرد را الک کنیم و سبوس آن را بگیریم تا خمیر نرمی داشته باشیم.
نان نخودچی را در فر با دمای 150درجه سانتیگراد قرار می دهیم وقتی از فر درآوردیم اجازه می دهیم که سرد شود بعد در ظرف مورد نظر می چینیم. نان نخودچی را می توان در ظرف درب بسته تا یک ماه در یخچال نگهداری کرد.

image

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>