میگوپلو با سبزی (جنوبی)

مواد لازم برای 4نفر:
برنج: 2تا3پیمانه
میگو پاک شده:500گرم
سبزی: 150گرم(100گرم گشنیز و 50گرم شنبلیله)
پیاز :1عدد
سیر:5حبه
زردچوبه :1قاشق چایخوری
فلفل سیاه :1/2قاشق چایخوری
فلفل قرمز:1/2قاشق چایخوری
پودر لیموعمانی : 1قاشق چایخوری
در صورت دلخواه سیب زمینی سرخ شده: 2عدد متوسط
نمک و روغن :به مقدار لازم
طرز تهیه :
برنج را آبکش میکنیم میزاریم کنار.
پیاز را نگینی خرد کرده و تفت میدهیم تا کمی طلایی رنگ شود حبه سیرها رو رنده میکنیم و داخل پیاز همراه با کمی زردچوبه تفت میدهیم.
سبزی های خرد شده را به پیاز و سیر اضافه کرده  و تف داده تا آب سبزی کشیده شود سبزیمون زیاد مثل سبزی قلیه نباید سرخ شود در حدی که رنگ سبزی عوض شود و بوی خامی آن گرفته شود.

میگو را به سبزی اضافه می کنیم .میگو وقتی داخل سبزی و سیر تفت داده می شود خیلی عطر خوبی به خودش میگیره .بقیه زردچوبه و فلفل سیاه و فلفل قرمز را اضافه می کنیم در حد سه دقیقه تفت می دهیم. در حد نصف لیوان آب ولرم روی مخلوطمون میریزیم و میگذاریم تا سبزی و میگو پخته شود.
وقتی آب مخلوطمون کشیده شد پودر لیمو عمانی اضافه می کنیم .بعضی ها شیره تمر به عنوان چاشنی میریزند ولی بنظر من پودر لیمو عمانی در بین پلوها عطر خیلی بهتری داره
نیمی از برنج را در قابلمه ریخته و مخلوط سبزی و میگو و در صورت تمایل  همراه با سیب زمینی نگینی سرخ در وسط برنج قرار می دهیم.

اگر دوست داشتید که برنجمون بصورت قالبی در بیاید در یک قابلمه مناسب و نچسب روغن بیشتری میریزیم .
نیمی از برنج ریخته و خوب فشرده می کنیم مواد سبزی و میگو را روی برنج ریخته و مابقی برنج رو می ریزیم و خوب فشرده می کنیم و میگذاریم تا دم بکشد و بصورت قالبی بر می گردونیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>