کرم باواریا با ژله

مواد لازم:
زرده تخم مرغ:4عدد
شیر:3لیوان
خامه قنادی:1لیوان
شکر:1/2لیوان
پودر ژلاتین:3قاشق غذاخوری
وانیل: مقداری
پودر ژله الووراا :1بسته
میوه دلخواه:بمقدار لازم
آب سرد:1/3 پیمانه

طرز تهیه کرم باواریا:

شیر را روی حرارت میگذاریم تا کاملا بجوش بیاد.
زرده ها رو با شکر و وانیل چهار دقیقه با همزن میزنیم.

image

اگر بخوایم دسر و کیک ما بوی تخم مرغ نداشته باشه به ازای هر تخم مرغ یک دقیقه هم میزنیم. وقتی مخلوط تخم مرغ و شکر به حالت کشدار در آمد به شیر جوشان کم کم اضافه می کنیم و مرتب هم میزنیم.

image

وقتی که کاملا صاف و
یک دست شد حدود3دقیقه روی شعله متوسط میگذاریم و با همزن دستی هم میزنیم بعد زیر شعله را خاموش و میگذاریم تا موادمون خنک شود.
پودر ژلاتین را روی 1/3لیوان آب سرد می پاشیم و روی بخار آب قرار داده تا وقتی که کاملا حل شود و به مایع شیر و تخم مرغ اضافه می کنیم.

وقتی که مایع کاملا و کاملا خنک شد خامه قنادی رو که کمی با همزن زدیم و یه کم فرم گرفته اضافه میکنیم . و کاملا مخلوط می کنیم.
image

ودر ظرف الومینیومی یا تفلون که وسط آن خالی هست می ریزیم و می گذاریم یخچال حدود 2 تا 3ساعت تا کاملا خودش رو بگیره و سفت شود.

image

وقتی که کرم ما بسته شد 4قسمت یا 8قسمت آن را جدا می کنیم .

image

به اینصورت که چاقو را در یه ظرف آب گرم فرو میبریم و کرم رو میبریم بعد دستمون را زیر کرم می بریم و به راحتی و خیلی آسون کرم ما جدا میشه. و در یک کاسه قسمتهای جدا شده رو میریزیم که بعدا باهاش کار داریم.

اگر قسمت اتصال کرم به ظرف جدا شده بود کمی ژله الوورا را با قاشق میریزیم کناره های کرم و میگذاریم یه 1ساعتی یخچال تا بچسبه.

image

بعد قسمتهای خالی شده رو با میوه های دلخواه پر میکنیم و ژله الوورا میریزیم روی میوه ها و میگذاریم داخل یخچال تا کاملا بسته شود. ژله الوورا را با دو لیوان آب گرم حل می کنیم و روی بخار آب قرار میدهیم تا کاملا صاف و یک دست شود کرم های جدا شده را در ظرفی ریخته و روی بخار آب یا ظرف را در یک قابلمه آب در حال جوش میگذاریم تا کرم ما کاملا آب شود. میگذاریم تا خنک شود بعد با قاشق روی کرم و ژله های در قالب میریزیم و دوباره میگذاریم یخچال تا کاملا بسته شود.

image

وقتی که کرم ما کاملا بسته شد حدود 2تا3ثانیه در ظرف آب گرم نگه می داریم و اطراف ژله و کرم را با چاقوی نوک تیز جدا می کنیم و در ظرف مورد نظر بر میگردونیم.

نکته :اگر بخواهیم از کیوی استفاده کنیم کیوی را برش میزنیم روی آن دو تا سه قاشق غذاخوری شکر می ریزیم همراه با مقداری آب که روی کیوی را بپوشاند روی حرارت حدود 5دقیقه میگذاریم. اگر این کار را انجام ندهید کیوی باعث میشود که ژله شما بسته نشود. چون رنگ کیوی روی حرارت یه مقدار کمرنگ می شود می توانید یکی دو قطره رنگ سبز خوراکی به کیوی اضافه کنید.

این کرم رامیشود با تمامی میوها و حتی به تنهایی سرو کرد.

image

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>