دسر انار1

مواد لازم:
بیسکوییت ساقه طلایی:1 بسته
کره :100 گرم
ژله انار :1 بسته
ژله تمشک: 1بسته
بستنی وانیلی : 1 لیوان
انار دانه شده : به مقدار دلخواه

طرز تهیه:
ته قالب گرد رو یک کیسه پهن می کنیم . بیسکویتها رو خوب پودر می کنیم و با کره مخلوط می کنیم ، مثله دونه های شن میشه ، بعد داخله قالب می ریزیم و با پشت قاشق فشار میدیم تا خوب بهم بچسبند.
به مدت 1 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا خوب سفت شود.
بعد از 1 ساعت ژله تمشک رو آماده می کنیم.
پودر ژله تمشک را با 1 لیوان آب جوش مخلوط میکنیم وقتی حل شد 1 لیوان بستنی بهش اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم .کمی که خنک شد روی بیسکویتها داخل قالب میریزیم و دوباره میره داخل یخچال تا خودشو کاملا بگیره و بسته بشه.
بعد در این فاصله که ژله تمشک بسته بشه ژله انار رو آماده می کنیم .
پودر ژله انار را با 1 لیوان آب جوش و 1 لیوان اب سرد مخلوط می کنیم . میگذاریم یخچال تا غلظتش مانند سفیده تخم مرغ بشه ،اونوقت دونه های انار رو بهش اضافه می کنیم و روی ژله تمشک می ریزیم و با قاشق یکنواخت پهنش می کنیم دوباره به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال می گذاریم تا کاملا خودشو بگیره.
این دسر به راحتی بر گردانده می شود با یک چاقو کنارهاشو از قالب جدا می کنبم بعد می تونیم یه بشقاب گرد روی قالب گذاشته و قالب رو برگردونید و کیسه را به آرامی جدا کنیم و دوباره بشقابی روی بیسکویتها می گذاریم و آن رو به آرامی برمی گردونیم.
می تونید برای این دسر از قالب کمربندی استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>