تارت

مواد لازم:
آرد :150 گرم
پودر شکر :1 قاشق غذاخوری
کره سرد :90 گرم
وانیل :نوک قاشق چایخوری
نمک:1پنس
آب سرد :به میزان لازم
نکته: برای تهیه تارت تمامی مواد باید سرد باشند.
طرز تهیه :

کره را به صورت مکعبی ریزمی کنیم و با آرد و نمک و وانیل مخلوط می کنیم برای مخلوط کردن فقط از نوک انگشتمون کمک می گیربم. به خاطر اینکه کف دست گرمای بیشتری دارد و باعث می شود که کره ما آب شود. مخلوطی که بدست می آید مانند شن می شود آب سردرا کم کم اضاف می کنیم  حتی اگر در آبی که داریم یک تکه یخ بندازیم هنوز بهتره. دوباره با نوک انگشتامون مخلوط می کنیم تا خمیر نرم و لطیفی بدست بباید و بدست نچسبد . این خمیر احتیاج به ورز دادن ندارد چون اگر زیاد ورز بدید تارتون بعد از پخت سفت میشه.
خمیر بدست آمده رو داخل یه نابلون نیم ساعت داخل یخچال میزاریم تا استراحت کنه.بعد از نیم یاعت خمیر را بیرون میاربم و به اندازه ای که می خوایم با چاقو ازش برش میزنیم دوباره میگذاریم توی یخچال.
قالبهای تارتمون رو چرب می کنیم و خمیر دو به قطر 3 میلیمتر باز می کنیم و داخل قالب پهن کرده و اضافه لبه های اون رو میگیریم.
حتما و حتما کف و دیوارهای خمیر رو با چنگال سوراخ سوراخ می کنیم . به مدت 25 تا 20 دقیقه در فری که یک ربع قبل گذاشتیم قرار می دهیم. وقتی لبه های تارت شروع به طلایی شدن کرد آماده است.

بهتر است که وقتی خمیر را در قالب پهن کردیم آن را دریخچال بگذاریم تا خمیر به دلیل داشتن کره آب نشود و شکل خود را از دست ندهد. بعد از این که تمامی قالب ها پر سد همه آنها را از یخچال بیرون آورده و یکباره در سینی فر می چینیم.
تارتهای اماده شده را می توانیم با کم پاتیسیر یا شکلات پر کنیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>